Eljött hát ez a nap is, Viktor cimborámmal (aki régebben olvasóm volt, majd együtt mentünk a Vérkörre, ahol összebarátkoztunk és túratársakká is váltunk) elhatároztuk, hogy az idei évben végigjárjuk a legrégebbi hazai Camino útvonalat, a Camino Húngarót.
Ez az útvonal eredetileg Budapesttől Lébényig vezetett, ahol a lébényi Szent Jakab templom volt a végállomása. Itt a spanyolországi érkezéshez hasonlóan rendesen egy névre szóló igazolást (Compostelát) is kaphatnak azok a vándorok, akik végigjárták ezt a hazai útszakaszt.
A történetnek itt nincs azonban vége, ugyanis nem sokkal a zarándokút kijelölése után rácsatlakoztatták a szlovák és az osztrák Camino útvonalakra, amiken keresztül így már egészen végig, Santiago de Composteláig lehet rajta menni szépen jelölt nemzetközi utakon. Mi emiatt tervezzük Lébény után továbbmenni Pozsonyba, majd onnan Wolfsthalba, hogy megnézzük ezt a kapcsolódást, aztán majd egyszer talán innen folytathassuk az utat tovább.
Ha még nem ismered az utat és érdekel a története, íme egy remek interjú Dukát Csillával, a Szent Jakab Baráti Kör Egyesület elnökével, aki elmeséli a részleteket:
A jelzések tehát megvannak az úton végig, a zarándokszállások, pecsétek is elérhetőek, van szép hazai zarándokútlevél, sőt, útikönyv is készült, amiből 2019-ben kijött a friss, 3. kiadás, amihez én is hozzátehettem egy kicsit a felkészüléses fejezethez adott tanácsaimmal.
A jelzések is nagyon rendben vannak, szépen karbantartják őket az egyesület önkéntesei, ráadásul a jeleknek sajátos logikájuk van:
Így tehát csütörtöki indulásunktól 11 napon keresztül elmesélem, mi történt velünk az utunk során Budapesttől Wolfsthal-ig.
Klikkelj ide az első napi bejegyzésért!
Ha nem szeretnél lemaradni, csatlakozz hozzám Facebook-on, Iratkozz fel a Youtube csatornára, hogy értesítést kaphass, ha megjelenik egy új videó, vagy nézegess szép képeket az Instagramon.
Ez is érdekelhet:
Füldugóteszt a nyugodt éjszakákért
A Portugál Út útinaplója Lisszabontól
Ha tetszett, nyomd meg a gombot!